Remont starego domu. CZY TO SIĘ OPŁACA?




Dziś jestem u Mariusza, który podjął decyzję o remoncie starego domu z 1870 roku. Inwestor opowiada o swoich przygodach podczas remontu, o technologiach jakich użył do ratowania budynku i przywrócenia mu funkcji mieszkalnej. Po raz pierwszy w tym domu wykorzystane zostały nowe produkty marki PE-FLEX - rura Spectra 1000 o najlepszych właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych ... Oglądalność i zainteresowanie: 6790, czas trwania 19m 39s, otrzymana ocena 91, reakcje 10.
Komentarze:

- Cześć jaki to dokładnie strop? Można prosić o link do tego co wy macie lub nazwę firmy ?
- To czy remont gruntowny się opłaca na obecne czasy to sprawa mocno dyskusyjna . Wszystko zależy za ile kupicie i w jakim kupicie dom do remontu . Często te domy sprzedają się taniej niż sama działka, bo mało komu chce się takie tematy naprawiać. Żyjemy w takich czasach , że dziury w skarpetach dziś sie nie zaszywa tylko się je wyrzuca . I tak jest też z domami i innymi rzeczami. Pomija się te tematy bo wydają się być mocno nie wygodne.. kredyty na nowe domy dzisiaj są nie opłacalne bo trudno przewidzieć wartość nowobudowanego domu w momencie starania się o finansowanie , gdzie materialy z miesiąca na miesiąc rosną od 10 % do kilkuset procet. Materiały jak stal, beton drewno i inne tak mocno biją w górę, że nabywając taki dom macie go dziś praktycznie w stanie surowym otwartym . Dlatego ważne jest analizowanie czy i jak wiele trzeba w takim budynku zmienić żeby się opłacało to będzie najważniejsze na początek , bo uniknięcie dodatkowych kosztów jak przypadku tego stropu. Ważna rzecz - ten dom odstał już ponad sto lat . Metoda jego budowania i materiały z których był zbudowany w większości była nienaruszona więc u nas to się opłacało. Wykonaliśmy dodatkowe tematy jak ocieplenie law , drenaże które są dziś stosowane w każdym nowym budynku więc idziemy z duchem czasu. Pozdrawiam.
- Czyli opłaca się czy nie?? Bo mam podobny temat...
- Long story short - nie, nie opłaca się. Ekonomicznie z reguły jest to mało opłacalne. Natomiast można przyjechać i sobie dłubać, nawet jak pada deszcz. Często media już są, dach może dupowaty ale nad głową jest. Jakaś koza albo piec kaflowy i też można sobie w zimę poradzić. Na budowie nowego w systemie gospodarczym niestety nie ma aż tak wesoło. Coś za coś.
-
- Podziwiam takich inwestorów, dużo łatwiej (chyba) jednak budować dom od nowa ;)
- No ciekawie rozwiązane te stropy. Stary ten dom bardzo ale inwestor na pewno bierze pod uwagę duże koszty odnowienia. Ja jednak zdecydował bym się na ten dom zeroenergetyczny od Pana Macieja Sempińskiego z przedostatniego odcinka :) czekam na materiał o nowych produktach, bo cenę na tą nową rurę dowalili mega dobrą. Pozdrawiam!